امروزه یافتن یک VPN رایگان سریع برای آیفون، به ویژه در میان برنامه‌های کاربردی بسیار با امنیت مشکوک، چندان آسان نیست. علیرغم این واقعیت که محصولات Apple حداکثر حفاظت از داده‌ها را برای دارندگان تضمین می‌کند، کاربران همچنان به یک سرویس VPN نیاز دارند.

معایب سرویس‌های VPN غیر قابل اعتماد چیست؟

هنگام انتخاب VPN رایگان برای iPhone 5s و سایر مدل‌ها، کاربران با مشکلات زیر مواجه می‌شوند:

• تعداد زیادی تبلیغات مزاحم؛

• تعداد ناکافی سرور؛

• محدودیت سرعت انتقال داده؛

• محدودیت در میزان ترافیک روزانه؛

• انتقال اطلاعات در مورد یک شخص به اشخاص ثالث.

برای انتخاب VPN رایگان مناسب برای iPhone 6، باید به عوامل مختلفی توجه کنید. اول از همه، رابط برنامه باید راحت باشد، به ویژه، ترجمه به روسی داشته باشد. نصب و راه اندازی نباید دشوار و پیچیده باشد. برنامه‌هایی که درک آن راحت است کاربران بیشتری را جذب می‌کنند.

بسیاری از سرورهای رایگان VPN برای iPhone را می‌توان بی‌فایده نامید، زیرا دارای نقص‌های زیادی هستند. به عنوان مثال، آنها با سرویس‌های استریم کار نمی‌کنند، از تورنت‌ها پشتیبانی نمی‌کنند و مسدود کننده تبلیغات ندارند.

معیارهای انتخاب سرویس VPN چیست؟

برای یافتن بهترین ارائه دهنده VPN، باید عملکرد آن را ارزیابی کرده و آن را با ترجیحات شخصی خود بسنجید.

به مهمترین عوامل اشاره می‌کنیم:

1- سرعت. درک این نکته مهم است که سرعت بارگذاری سایت‌های اینترنتی برای 90 درصد از کاربران مهم است. به همین دلیل است که پهنای باند سرور باید بالا باشد.

2- امنیت. فرآیند رمزگذاری داده‌ها از اطلاعات در برابر نفوذگران محافظت می‌کند.

3- تعداد سرورها. هر چه ارائه دهنده سرورهای بیشتری ارائه کند، احتمال اینکه سروری با بار کمتری پیدا کنید و سریع به آن متصل شوید، بیشتر می‌شود.

فراموش نکنید که برنامه‌های رایگان حفاظت سطح پایینی را ارائه می‌کنند یا اصلاً داده‌ها را بدون رمزگذاری انتقال می‌دهند. چنین VPN ها برای بازدید یک باره از سایت مناسب هستند، اما برای استفاده دائمی مناسب نیستند.